• slajd.a
 • slajd.i
 • slajd.b
 • slajd.c
 • slajd.d
 • slajd.e
 • slajd.f
 • slajd.g
 • slajd.h

Inne artykuły:

Nasze Plakaty:

28,10,0,50,1
600,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Powered By Creative Image Slider
Godka krakowska- festiwal gwary i tradycji- amfiteatr przy ZSP w Modlnicy - 17 czerwca 2018
Festiwal Godki Krakowskiej
Podgląd
Posprzątajmy Naszą Gminę
Posprzątajmy Naszą Gminę
Podgląd
Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania radości z wolnej Polski!
Zaśpiewajmy dla Niepodległej
Podgląd
Piknik Ekologiczny "Graj w Zielone"
Podgląd
Zajęcia pozalekcyjne w szkołach
Podgląd
Jedenstka Niepodległościowa
View Image
Zajęcia muzyczne
Zajęcia muzyczne
View Image

Nasz QR kod:

Nasz facebook:

 

 

 

Modlniczanki

 

Grupa spotyka się w poniedziałki o godz. 19:00 w świetlicy środowiskowej w Modlniczce.
Instruktorem zespołu jest Pan Jerzy Sałaja


MODLNICZANKI to grupa autentycznych miłośników folkloru wyrosłych na tradycjach wsi podkrakowskiej i Krakowa. Zespół pieśni i tańca został założony w 1986 roku czyli ponad 20 lat temu! Od 1986 roku działało Koło Gospodyń Wiejskich a od 2002 już Zespół Modlniczanki. Obecnie razem hucznie występuje około 30 osób, to śpiewacy i tancerze. Są esencją tego co w życiu, kobietach i folklorze najpiękniejsze... Śpiewa i tańczy już trzecie pokolenie pasjonatów. Kulturę ludową tworzą, pielęgnują i prezentują przy wsparciu muzyków i choreografa.   

Zespół śpiewa i tańczy a przy tym opowiada gwarą wesołe opowiastki na małych i dużych scenach, przyjmując zaproszenia na imprezy lokalne i masowe, kameralne koncerty i przeglądy konkursowe. W występach znaleźć można śpiew, taniec, humor i obrazki sceniczne. Łączymy na scenie muzykę ludową z tańcem i słowem. Szerokiej publiczności pokazać pragniemy folklor krakowski i polski wiecznie młody, żywy i radosny dzięki wspólnej niezapomnianej zabawie. Najbliższe naszemu sercu są melodyjne śpiewki z podkrakowskiej wsi i rozhulane krakowiaki.

Występujemy przede wszystkim w barwnych, ręcznie haftowanych i zdobionych gorsetach i kaftanach krakowiaków wschodnich. Wiele z elementów strojów jak chusty czy gorsety to cenne pamiątki przekazywane z pokolenia na pokolenie. Pielęgnujemy także rękodzieło. Wykonujemy wieńce dożynkowe i ozdoby. Szyjemy i zdobimy własnoręcznie piękne stroje krakowskie (gorsety, zapaski).

Zobaczyć nas można na imprezach organizowanych w regionie, Małopolsce a zwłaszcza w Krakowie. Współpracujemy z krakowskimi i małopolskimi instytucjami kultury, Teatrem Regionalnym w Krakowie, Bractwami Kurkowymi w Krakowie i Warszawie oraz agencjami artystycznymi  i ośrodkami kultury z całego kraju.

Zespół ma za sobą wyjazd zagraniczny, współpracę sceniczną z Kabaretem pod Wydrwigroszem, nagrania telewizyjne czy występ z Krzysztofem Krawczykiem. Śpiewaliśmy dla prezydenta Wałęsy i Kaczorowskiego. A przed nami wiele nowych ciekawych miejsc, ludzi i występów z przytupem. 
 

REPERTUAR

Piosenki

 • Przyśpiewki lokalne
 • Piosenki ludowe
 • Piosenki biesiadne

Widowiska i obrazki sceniczne

 • oczepiny krakowskie
 • szopka krakowska
 • niedziela palmowa i pucheroki
 • jasełka

Kankan z przymrużeniem oka :)

Wieczory ludowo-biesiadne

Koncerty pastorałek i kolęd oraz pieśni patriotycznych  

SŁÓWKO PRAWDY OD SERCA

Śpiewamy, tańczymy, kochamy folklor, kolorowe stroje krakowskie, piosenki z podkrakowskich wsi i wszystko co związane z kulturą ludową, dobrą muzyką i zabawą. Różni wiele: wiek, doświadczenie, zainteresowania, wykształcenie, miejsca urodzenia ale łączy to ciepłe miejsce - serce, które mamy dla folkloru, wspomnień, dla kulturowych korzeni. Wszystko w Zespole jest barwną różnorodnością, dzięki której imprezy mają nie tylko charakter dawnych ludowych zabaw ale i ducha- prawdziwej żywej kultury chłopskiej. Dziewczyny i chłopaki mają wiele planów i marzeń. Chcą aby ich występy iskrzyły się śpiewem, żartem, ludyczną zabawą, raz prawie sprośną to znów zadumaną. Jak dawniej na wsi i w Krakowie bywało bez strachu przed życiem i wszystkimi jego barwami!!!
 

 

Na tej stronie używamy cookies aby dostarczać najlepiej spersonalizowaną treść dla naszych odbiorców. Możesz przeczytać naszą Politykę Prywatności.

Kliknij przycisk Akceptacja aby potwierdzić zapoznanie się z informacją i wyrazić zgodę na uzywanie cookies.