• slajd.a
  • slajd.i
  • slajd.b
  • slajd.c
  • slajd.d
  • slajd.e
  • slajd.f
  • slajd.g
  • slajd.h

Inne artykuły:

Nasze Plakaty:

28,10,0,50,1
600,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Powered By Creative Image Slider
Godka krakowska- festiwal gwary i tradycji- amfiteatr przy ZSP w Modlnicy - 17 czerwca 2018
Festiwal Godki Krakowskiej
Podgląd
Posprzątajmy Naszą Gminę
Posprzątajmy Naszą Gminę
Podgląd
Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania radości z wolnej Polski!
Zaśpiewajmy dla Niepodległej
Podgląd
Piknik Ekologiczny "Graj w Zielone"
Podgląd
Zajęcia pozalekcyjne w szkołach
Podgląd
Jedenstka Niepodległościowa
View Image
Zajęcia muzyczne
Zajęcia muzyczne
View Image

Nasz QR kod:

Nasz facebook:

 

 

 

Orkiestra Dęta

PRÓBY ORKIESTRY - PONIEDZIAŁEK 19:00 W GOKiS

ORKIESTRA DĘTA GOKiS
Czy można stworzyć orkiestrę w miesiąc i po takim czasie wystąpić z sukcesem przed publicznością? Ależ oczywiście! Sprawa do najłatwiejszych nie należy, ale jeżeli pojawi się odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, nie staje się to już takie niemożliwe. A oto przykład:

4 kwietnia 2011 r. odbyło się spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych orkiestrą dęta – zarówno tych, którzy muzykują, jak i tych, którzy dopiero mają zamiar nauczyć się tej sztuki, czyli dla wszystkich! No i stało się! Przyszli grający i Ci, którzy grać będą dopiero, gdy się tego nauczą pod kierunkiem profesjonalnych muzyków.

Tym właśnie sposobem kwiecień 2012 r. zapisał się na kartach historii gminy Wielka Wieś, powstaniem orkiestry dętej. Orkiestra Gminna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu rozpoczęła próby. Jednak od próby do udanego koncertu jeszcze daleka droga! I tutaj właśnie pojawia się na horyzoncie kierownik artystyczny, nauczyciel, dyrygent, aranżer – mgr Antoni Majerski. Wraz z mgr Jarosławem Janeckim – prowadzącym w GOKiS od lat zespół JKM tworzą dobry duet ambitnych i profesjonalnych muzyków.

Były godziny nauki i prób, ale … opłacało się!

Pierwszy koncert Orkiestra dała 2 maja 2011 r. podczas Wielkiej Majówki w Będkowicach. Ciepłe przyjęcie i entuzjazm wykazywany przez publiczność były potwierdzeniem, że decyzja o powstaniu Orkiestry była słuszna!

Gminna Orkiestra Dęta działająca przy GOKiS to nie tylko zespół, który z sukcesami koncertuje, ale także dla wielu osób możliwość bezpłatnej nauki gry na instrumencie, której w innym miejscu nie mogliby otrzymać. Każda lekcja przynosi efekty, a jeżeli uczeń jest ambitny i chętny do pracy, to można tylko z dumą i zazdrością spoglądać na późniejsze popisy podczas koncertów. Zarówno młodzież, jak i dzieci uczestniczą w zajęciach chętnie i systematycznie, a z miesiąca na miesiąc chętnych przybywa i orkiestra przyjmuje nowych członków – muzyków. Nauczyciele gry na instrumentach dętych w GOKiS – Antoni Majerski i Jarosław Janecki – dostrzegają potencjał drzemiący w kandydatach na przyszłych instrumentalistów i każdego chętnie wspierają.

Ale czy wystarczą chęci do gry, jeśli nie ma instrumentów? Raczej nie... Dlatego też GOKiS zakupił instrumenty dla uczniów, być może otwierając im w ten sposób drzwi do kariery...

Jeśli ktoś myśli, że zespół spoczął na laurach, to się myli! Sukces dodaje energii i chęci do dalszej pracy, więc na kolejny występ Orkiestry nie trzeba było długo czekać.

Już 19 czerwca 2011 r. Orkiestra Dęta GOKiS wystąpiła podczas VIII Dni Gminy Wielka Wieś. Kolejny sukces tylko upewnił wszystkich, w twierdzeniu, że warto inwestować w tych, którym się chce!

Następne koncerty stały się stałym punktem wszelkich uroczystości gminnych. Oto kronika wydarzeń, w których Orkiestra uczestniczyła:

14 sierpnia 2011 r. – Dożynki Gminne, gdzie Orkiestra zapewniła oprawę muzyczną mszy św. oraz przeprowadziła marszem uroczysty orszak na miejsce uroczystości.

11 listopada 2011 r. – Święto Niepodległości – podczas obchodów 93. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Orkiestra wystąpiła z koncertem pieśni patriotycznych oraz uświetniła mszę św. odprawioną z tej okazji.

8 stycznia 2012 r. – XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – jak Orkiestra to Orkiestra! Nie mogło zabraknąć Orkiestry Dętej GOKiS. Z wielką pompą dla wszystkich posiadających wielkie serca!

W tym dniu Orkiestra uczestniczyła też we mszy św. w Bęble gdzie zapewniła oprawę muzyczną uroczystości i dała piękny koncert kolęd.

2 kwietnia 2012 r. - Uroczysta Wieczornica upamiętniająca VII rocznicę odejścia do nieba Błogosławionego Jana Pawła II nie mogła się odbyć bez udziału Orkiestry która wspaniale wprowadziła nastrój i zachęciła wszystkich do wspólnego zaśpiewania Barki.

3 kwietnia 2012 r. - GOKIS zorganizował dla wszystkich członków Orkiestry Dętej wyjazd integracyjny do parku wodnego - było dużo zabawy, a miłe chwile spędzone w dobrym towarzystwie pozostaną na długo w pamięci uczestników.

29 kwietnia 2012 r. - Orkiestra Dęta GOKIS wystąpiła na oficjalnym poświęceniu i oddaniu do użytku publicznego budynku wielofunkcyjnego w Giebułtowie.
 


10 czerwca 2012 r. - Orkiestra Dęta GOKIS wystąpiła wraz z zespołem JKM na festynie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich w Krakowie. Występ został przyjęty bardzo entuzjastycznie a wzruszenie malujące się na twarzach słuchaczy było wielką nagrodą i przeżyciem dla młodych muzyków.

28 czerwca - 1 lipca 2012 r. - Dni Gminy Wielka Wieś nie mogły się oczywiście odbyć bez udziału Orkiestry Dętej. Najpierw w czwartek wystąpił kwartet dęty na Uroczystej Gali a w niedzielę na boisku sportowym w Modlniczce wystąpiła już cała Orkiestra Dęta wraz z zespołem JKM.
 
Rok 2013 jest równie pracowity. Obstawiamy Dożynki parafialne, imprezy strażackie, i inne imprez okolicznościowe.
 
Od lipca 2015 stanowisko Dyrygenta orkiestry i nauczyciela instrumentalisty, objął absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i Akademii muzycznej w Wiedniu.
 
 
XII Dni Gminy Wielka Wieś, które odbyły się na boisku LKS Sportowiec Modlniczka, w dniach 4-5 lipca 2015 r
Orkiestra wzięła udział w Przeglądzie Orkiestr Dętych w Zielonkach
W czasie Pierwszej wiejskiej gry terenowej (wrzesień 2015) można było także zobaczyć występy Gminnej Orkiestry Dętej.
 
Koncert solistów Orkiestry Dętej w Kościele Parafialnym w Białym Kościele 11.10.2015
Kolejny Koncert Muzyków Orkiestry Dętej GOKiS i zespołu JKM. Tak prezentowali się młodzi muzycy kameralnego składu Orkiestry Dętej GOKiS i wokaliści zespołu JKM, na koncercie, który odbył się w kościele parafialnym p. w. św. Mikołaja w Białym Kościele 11.10.2015.  Wśród wykonawców nie zabrakło tremy przed muzycznymi debiutami, natomiast wśród publiczności wzruszeń, dzięki pięknym melodiom znanych utworów.
 
Koncert solistów Orkiestry Dętej w Kościele w Bęble 18.10.2015
Po Koncercie w Kościele parafialnym p. w. św. Mikołaja w Białym Kościele, uczniowie sekcji muzycznej GOKiS, orkiestry i zespołu JKM, zagrali kolejny Koncert 18.10.2015 w Kościele parafialnym Miłosierdzia Bożego w Bęble-Czajowicach. 
 

6.01.2016 niczym Trzej Królowie - Orkiestra Dęta GOKIS wędrowała po parafiach w gminie Wielka Wieś, czyniąc bardziej uroczystym Święto Ofiarowania Pańskiego.

W sobotnie popołudnie 16 stycznia 2016 r.  mieliśmy przyjemność gościć w hali GOKiS babcie i dziadków uczniów Szkoły Podstawowej w Białym Kościele.  

Na wstępie pani Anna  Zajączkowska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Białym Kościele - skierowała do wszystkich gości serdeczne słowa powitania. Gromkie „sto lat” zakończyło występ dzieci ze szkoły podstawowej, a wspaniała publiczność oklaskiwała swoje ukochane wnuki. Uroczystość obfitowała w muzyczne niespodzianki. Swoje umiejętności zaprezentowała Gminna Orkiestra Dęta pod batutą pana Krzysztofa Guńki, dedykując swój występ zebranym gościom. Orkiestra wystąpiła w nowo uszytych kamizelkach z herbem naszej gminy. Młodzi muzycy i soliści zespołu JKM wprost zachwycili wykonaniem kolęd i piosenek.

W swoim repertuarze bożonarodzeniowym pokazała się także Orkiestra Dęta podczas zimowej imprezy przy Urzędzie Gminy, która odbyła się 22 stycznia 2017roku.

Orkiestra Dęta GOKiS uświetniała uroczystość, w czasie Gminnych obchodów Dnia Strażaka 30.04.2017, grając Hymn Państwowy w czasie uroczystego wciągnięcia Flagi na maszt i marsze w czasie przemarszu gminnych jednostek straży pożarnej.

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO WSPÓLNEGO TWORZENIA HISTORII ORKIESTRY DĘTEJ GOKiS - W JEJ SZEREGACH :-)

Na tej stronie używamy cookies aby dostarczać najlepiej spersonalizowaną treść dla naszych odbiorców. Możesz przeczytać naszą Politykę Prywatności.

Kliknij przycisk Akceptacja aby potwierdzić zapoznanie się z informacją i wyrazić zgodę na uzywanie cookies.