• slajd.a
  • slajd.i
  • slajd.b
  • slajd.c
  • slajd.d
  • slajd.e
  • slajd.f
  • slajd.g
  • slajd.h

Inne artykuły:

Nasze Plakaty:

28,10,0,50,1
600,600,60,1,3000,5000,25,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
Powered By Creative Image Slider
Godka krakowska- festiwal gwary i tradycji- amfiteatr przy ZSP w Modlnicy - 17 czerwca 2018
Festiwal Godki Krakowskiej
Podgląd
Posprzątajmy Naszą Gminę
Posprzątajmy Naszą Gminę
Podgląd
Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania radości z wolnej Polski!
Zaśpiewajmy dla Niepodległej
Podgląd
Piknik Ekologiczny "Graj w Zielone"
Podgląd
Zajęcia pozalekcyjne w szkołach
Podgląd
Jedenstka Niepodległościowa
View Image
Zajęcia muzyczne
Zajęcia muzyczne
View Image

Nasz QR kod:

Nasz facebook:

 

 

 

Przegląd im. J. Lachnera 2019

W sobotę 25 maja br. Zespoły Regionalne z naszej Gminy obchodziły swoje święto podczas Przeglądu Folklorystycznego im. Józefa Lachnera, który odbył się w Remizie w Modlnicy. Uroczystości rozpoczęły się
o godz. 15:30 złożeniem  kwiatów na grobie Ś.P. Józefa Lachnera przez Zespoły i gminną delegację na czele
 z Panem Wójtem Krzysztofem Wołosem. W części artystycznej mogliśmy wysłuchać pięknych prezentacji w wykonaniu: Modlnican, Tomaszowian, Będkowian, Czajowian, Modlniczanek, Szycowian i KGW Bębło. Podczas Przeglądu, o raz pierwszy został przeprowadzony konkurs na „Babę roku”. W zmaganiach konkursowych wzięło udział osiem pań, które dzielnie walczyły w czterech kategoriach: -szycie na maszynie serwetki, - ułożenie
z rozsypanki tekstu piosenki „Głęboka studzienka”, - zaznaczenie na mapie Polski strojów regionalnych, -rozpoznawanie starych przedmiotów codziennego użytku. Babą Roku z największa ilością punktów została Pani Renata Słaboń z Modlnicy, drugie miejsce zdobyła Pani Zofia Makara z Modlniczki, a trzecie Pani Elżbieta Gąska
z Będkowic. Gratulujemy wszystkim Paniom, które wzięły udział w pierwszej edycji  konkursu.

 

Na tej stronie używamy cookies aby dostarczać najlepiej spersonalizowaną treść dla naszych odbiorców. Możesz przeczytać naszą Politykę Prywatności.

Kliknij przycisk Akceptacja aby potwierdzić zapoznanie się z informacją i wyrazić zgodę na uzywanie cookies.